close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 4 sierpnia 2017

  W poniedziałek 24 lipca Ambasada RP w Reykjaviku gościła polski kontyngent Związku Harcerstwa Polskiego, który przybył na Islandię jako Reprezentacja Polski na 15. Światowy Moot Skautowy.

  Ponadstuosobowa reprezentacja Związku Harcerstwa Polskiego przybyła na Islandię, by wziąć udział w 15. Światowym Zlocie Skautów. W poniedziałek 24 lipca, dzień przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia, polscy harcerze i harcerki na czele z szefem kontyngentu, Maciejem Gruntem, gościli w Ambasadzie RP w Reykjaviku na zaproszenie jej kierownika, p. Lecha Mastalerza.

   

  Przybycie na 15. Moot Skautowy ponad stu osób (104) oznacza, że była to największa w historii reprezentacja naszego kraju na wydarzeniu tego rodzaju. Dzięki temu obecność biało-czerwonych chust była doskonale zauważalna podczas 8 dni trwania moot'u. Na kilka pierwszych dni niemal 6 tysięcy harcerzy z całego świata rozproszyło się po różnych częściach wyspy, by następnie drugą część wydarzenia spędzić w ośrodku Islandzkiego Związku Skautów w Ulfjotsvatn. Tam też w poniedziałek 31 lipca odbyło się przyjęcie zorganizowane przez polski kontyngent - Polish Contingent Reception Party, podczas którego m.in. została przedstawiona polska kandydatura organizacji Światowego Jamboree Skautowego w 2023 r.

   

   

  Gratulujemy naszym harcerzom świetnego przygotowania i trzymamy kciuki za polską kandydaturę "Be the Spark!". Czuwaj!

   

  1
  2
  RS1
  RS2
  RS3
  RS4

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: